Celular ne vitin 1928 ?!

Posted on Nëntor 1, 2010 nga

0
Pamja e marre nga nje skene e nje filmi te Caplinit ka bere te shpertheje debati ne internet mbi nje udhetim te mundshem ne kohe (?!). Ne Top-Channel i dedikohet edhe nje kronike plot 7 minuteshe ketij fenomeni (ketu). Videoja ne Youtube ka deri tani mbi 2 milion shikime.
Megjithate mjafton te mos merresh pak nga vrulli i teorive te konspiracionit, dhe nga efekti i nje videoje te tille virale, per te dyshuar fortesisht mbi kete ngjarje.
Ne rradhe te pare pse duhet te jete pikerisht nje telefon celular ai qe gruaja po perdor ne film?
Ne rradhe te dyte perse nje udhetar ne kohe do te duhej te shfaqej ne nje film?

Po ju leme te shihni videon me poshte dhe te gjykoni vete mbi ngjarjen, mos nguroni te lini shpjegimet tuaja ne komentet.

Ne kanalin e sapohapur ne twitter mund te ndiqni edhe zhvillimet ne kohe reale mbi kete video, qe po ben xhiron e botes, dhe se shpejti edhe nje shpjegim racional te fenomenit.

www.twitter.com/blogshkenca

Advertisements
Të etiketuara: