Browsing All Posts filed under »Zbavitje«

A kemi shkuar vertet ne Hene?

10 Nëntor, 2010 nga

5

Me 21 korrik te 1969, ne mes te luftes se ftohte, anija hapesinore e misionit Apollo 11 arrin te ulet ne siperfaqen e Henes, duke i lejuar njerezimit per here te pare te shkele ne nje trup qiellor te ndryshem nga Toka dhe duke i lejuar SHBA-se te rimarre supremacine kundrejt Bashkimit Sovjetik ne garen […]

Zbulohet JETE ne nje ekzoplanet!!!

1 Prill, 2008 nga

3

*****GEZUAR 1 PRILLIN!!!***** Per te gjithe ata qe e besuan genjeshtren dhe per gjithe ata qe arriten ta kuptonin, Gezuar 1 prillin. Ne nje dite te tille nje shaka e vogel i lejohet te gjitheve, edhe Blogshkences. Na ben mire te kthehemi njehere ne vit ne femijeri dhe te bejme shakane e rradhes. Shpresojme qe […]

Gezuar 2008!!!

2 Janar, 2008 nga

2

365 ditet e kaluara te 2007, sapo i kane lene vendin 366 diteve qe do te duhet te kalojme ne 2008. Me shprese qe dita e pare ketij viti te ri te kete qene shume e bukur per secilin prej jush, ju uroj qe secila nga ditet qe do te vijne te jete shume me […]

Sfidoni shimpanzene, nese mundni…

5 Dhjetor, 2007 nga

6

Sfidoj secilin prej jush qe te arrije ta zgjidhe kete loje me shpejt se shimpanzeja Ajumu (Ayumu). Loja eshte fare e thjeshte dhe konsiston ne shfaqjen e nente shifrave ne ekran, te cilat me pas mbulohen nga katrore. Qellimi i lojes eshte te arrish te memorizosh vendosjen e numrave sipas rradhes rritese. Per te pare […]