Nobel 2007

nobel.jpgEshte hapur sot ne Stokolm java e ndarjes se cmimeve Nobel, me dhenien e cmimit Nobel per mjekesi italo-amerikanit Mario Capecchi, amerikanit Oliver Smithies dhe kolegut te tyre britanik Martin Evans. Gjate kesaj jave do te ndahen cmimet per kerkuesit me gjeniale te planetit, dhe per personat qe me aktivitetin e tyre kane permiresuar jeten e njerezimit. Neser do te shpallen fituesit e Nobelit per fiziken ndersa te merkure jepet Nobeli per kimi. Me pas do te shpallen edhe fituesit e Nobelit per paqe (emri Al Gorit qarkullon neper “koridore”).

Ne blogshkenca do te kini mundesine te ndiqni te gjitha aktualitetet per sa i perket ndarjes se cmimeve , dhe artikuj te detajuar mbi fituesit dhe kerkimet e tyre (ai i mjekesise eshte duke u punuar). Ju mund te ndiqni te gjitha te rejat duke konsultuar rregullisht faqen, ose duke u abonuar ne fluksin RSS dedikuar ketij evenimenti.

Advertisements
Be the first to start a conversation

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: