Browsing All posts tagged under »Dita boterore e luftes kunder sidas«

Dita boterore kunder Sides

30 Nëntor, 2010 nga

0

1 Dhjetori eshte dita boterore kunder Sides. Nje dite ne te cilen secili duhet te ndergjegjesohet dhe te ndergjegjesoje te tjeret mbi rrezikun e kesaj semundjeje qe vazhdon te perhapet dhe te marre jete njerezish. Worldaidsday.org faqja e internetit e nje organizate angleze kunder sides, ofron nje sere sugjerimesh si te kontribuoje gjithsecili ne sensibilizimin […]

1 sekonde per cdo te semure me Sida…

10 Dhjetor, 2007 nga

21

Para pak kohesh, me 1 dhjetor ishte dita nderkombetare e luftes kunder sides. Organizata Boterore e Shendetsise deklaron se ka 33.2 million njerez te semure me Sida. Per ta bere me te kapshme se sa e rende eshte situata e perhapjes se kesaj semundje ne gjithe boten, ju ftoj te shihni videon me siper. Ne […]