Browsing All Posts published on »Qershor, 2009«

Projekti Natal: e ardhmja e videolojrave

8 Qershor, 2009 nga

6

Microsofti kesaj rradhe duket se ka vendosur ti ndryshoje rregullat ne menyre madheshtore. Pas Wii dhe Wii-mote (doreza e kompiuterit te lojrave te krijuar nga Nintendo) te cilet revolucionalizuan menyren per te luajtur dhe ndervepruar me kompiuterin, tanime eshte Microsofti me Xbox-in e tij qe vendos te drejtoje garen. Projekti Natal eshte me te vertete […]

HOME: Nje takim me planetin tone

6 Qershor, 2009 nga

0

Home eshte filmi i fundit ne rradhen e gjate te filmave-dokumentare mbi Token dhe njerezimin. Nje film qe jo rastesisht fillon me hapat e para te jetes ne toke, per te lene te kuptohet se hapat e fundit (te pakten per njerezit) mund te mos jene shume larg. Nje realizim mjaft interesant qe te ben […]